Aktualizacje Facebooka widziane przez pryzmat komizmu i ironii

facebook-real-life-update

Jaka jest polityka Facebooka względem danych osobowych i reklam?

Kontrowersyjna. Facebook jest często krytykowany za automatyczne resetowanie ustawień prywatności. Zarzuca się mu także udostępnianianie danych osobowych aplikacjom utworzonym przez firmy zewnętrzne.

To wszystko sprawia, że na temat ochrony prywatności na Facebooku mówi się ostantio bardzo dużo. Według danych, użytkownicy Facebooka są bardo ufni i nie zwracają uwagi na ustawienia prywatności co w konsekwencji sprawia, że zawartość ich profili jest widziana i udostępniana osobom trzecim bez ich wiedzy.

Aktualizacje Facebooka pod lupą

Extremely Decent, postawiło sobie za cel pokazanie wszystkim jak by wyglądały aktualizacje Facebooka w prawdziwym życiu. Poprzez pełen komizmu i ironii filmik, pokazują jakie nieprzyjemnie sytuacje mogą nas spotkać jeśli nie będziemy zwracać uwagi na kolejne aktualizacje tego serwisu społecznościowego.

Filmik jest pełen odniesień do stworzonej przez Marka Zuckerberga nakładki Home na smartfony. Akcja ma miejsce w domu jednego z jej użytkowników. Bohater filmiku po wejściu do domu spotyka natrętnego asystena największgo serwisu społecznościowego, który wyjaśnia mu najnowszą, wspaniałą aktualizację ustawień prywatności dokonaną bez jego wiedzy i zgody.

Jeśli, po obejrzeniu filmiku, chcecie zapoznać się z informacjami na temat podstawowych ustawień i narzędzi ochrony prywatności na Facebooku, polecamy przeczytanie ustanowionych przez niego zasad prywatności.

Źródło zdjęć: YouTube

*

*

Top