Jak skłonić do sprzątania po psie?

McCann-reklamanawidelcu.pl_

Problem psich odchodów pozostawionych przez właścicieli zwierzaków daje się we znaki w każdym większym mieście. W Hiszpanii próbowano już wielu sposobów na rozwiązanie tego problemu, zarówno tradycyjnych jak i tych mniej standardowych.

Do tradycyjnych form rozwiązania problemu należy zaliczyć np. udostępnionie plastikowych torebek na psie pozostałości w parkach i zaułkach ulic, wyznaczenie grzywn za nieposprzątanie po domowym ulubieńcu, etc.

Niestandardowych sposobem naświetlenia problemu była np. kampania „Nie zostawiaj mnie. Posprzątaj!” W kampanii użyto zdalnie sterowaną plastikową psią kupę, która śledziła mieszkańców Madrytu. Skutek akcji był widoczny tylko kilka tygodnii. Po upływie tego czasu ponownie ”psie miny” stały się elementem pejzażu hiszpańskiej stolicy.

Z problemem postanowiła zmierzyć się agencja McCann, dostarczając zgubę właścicielowi.

McCann: Dostarczymy zgubę do domu!

Agencja McCann i mieszkańcy miasteczka Brunete, znajdującego się na obrzeżach Madrytu, opracowali specjalną kampanię uświadamiającą. Jej celem jest zmniejszenie, tym razem już na stałe, liczby psich odchodów na ulicach, które właścicele zwierzaków zapominają pozbierać.

McCann z pomocą 20 wolontariuszy stworzyła specjalne, nietypowe „Biuro Rzeczy Znalezionych”, dzięki któremu „zapominalscy właściciele” otrzymują przesyłkę ze zgubą na próg swojego domu.

Zadanie wolontariuszy było proste. Musieli, bez wzbudzania podejrzeń, nawiązać kontakt z „zapominalskim właścicielem” psa i dowiedzieć się jak ma na imię ich ukochany pupil. Następnie dostarczali informacje o imieniu zwierzaka i miejscu gdzie spotkali danego właścicela do centrali. Dzięki wprowadzeniu obu informacji do bazy danych miasta, McCann namierzało niefrasobliwych właścicieli i wysyłało im przesyłkę z zawartością, którą pozostawili na ulicy. Do każdej paczki zostało dołączone ostrzeżenie o możliwej grzywnie.

mccann reklamanawidelcu Jak skłonić do sprzątania po psie?

Według danych zebranych przez McCann, ilość psich odchodów na ulicach miasteczka spadła o 70%!

Tags

*

*

Top